16 Nis 2018

PLASTİK KAPAK KAMPANYASI


Özellikle bir dönemin popüler kampanyası olan plastik kapak toplama kampanyası, son zamanlarda üzücü bir şekilde çoğu kişi tarafından bittiği düşünülerek önemini yitirmeye başlamış bir kampanyadır.BİTMEDİ! Arkadaşlar bu kampanya hala aktif bir şekilde devam ediyor. Lütfen biriktirmeye devam edelim. Plastik su şişelerinin kapakları, damacana kapakları, evdeki yağ şişelerinin kapakları hepsi de bu gruba giriyor.

Ben de bu tür faaliyetlerde yer almayı seven ve gönüllü olan biri olarak kapakları toplamaktayım. İş yerimde arkadaşlarım içtikleri şişelerin kapaklarını bana getiriyorlar. Özellikle en çok plastik şişede su tüketilen yerlerden biri olan spor salonumda da erinmiyorum ve utanmıyorum elime bir poşet alıp çöpe atılan kapakları tek tek çıkarıp yanımda götürüyorum. Bazen de çalışanlar yardım ediyor çıkarmama. Aslında sahibini salonda yakaladığımda, bir kenara bununla ilgili bir yazı asıp altına sırf bunun için ufak bir kova koymak istediğimi bildireceğim. Böyle bir şey için spora gelen hemen hemen herkesin hassasiyet göstereceğine eminim. Özellikle insanlar; toplayıp muhafaza etmek, çoğalınca ilgili yerlere kargolamak gibi angarya işleri kendileri için yapan birisinin olduğunu bildiklerinde daha duyarlı oluyorlar. Sonuçta yapacakları tek şey bitirdikleri suyun kapağını onları bekleyen kovaya atmak.

Angarya dediysem kendim için kesinlikle bunu angarya olarak görmediğimi belirtmek isterim. Mutluluğa giden bir yol benim için.

Hepimiz engelli adayıyız. Yarın ne olacağını bilmeden yaşıyoruz. Bir kişiye bile yardımcı olabilirsek ne mutlu bize.

Umarım bu tür güzel kampanyaları herkes kendini sorumlu hisseder ve de güzel bir iş başarmak için el ele verir.


Sağlıkla kalın..

4 yorum:

 1. Ne güzel bir kampanyaymis 😊

  YanıtlaSil
 2. Bende hala toplamaya devam ediyorum. Çok güzel bir kampanya :)

  YanıtlaSil
 3. Aaa gerçekten bitti biliyordum bende..
  Süper oldu hatırlatma

  YanıtlaSil
 4. Çabanızı kutlarım. Dost selamlar.
  İzleyiciniz oldum. Siz de beni izlerseniz sevinirim.
  www.erhantigli.blogspot.com

  YanıtlaSil