6 Ağu 2018

KİTAP ÖZLEMİ

Hep bir şeylerin özlemini çekmek kanımızda var sanki. Bize verilmiş güzel bir hediye mi yoksa içi kavuran düşünceler mi bir türlü karar veremiyorum.

Size de olur mu bilmiyorum. Bir dönem geliyor ve deli gibi kitap okumak istiyorum. Bahsettiğim şey tam olarak bu: Özlemini çekiyorum. Günler, saatler, dakikalar hiç bitmesin ama okuduğum kitap bitsin ve hemen yenisine geçeyim istiyorum. Bazen de okuma tutkusu içimde olsa da hep yapacak bir şeylerim olduğundan bu tutkuyu geri planda bırakıyorum. Uzun zamandır da geri plandaydı.

Şöyle bir baktım da geçmiş 1 yıllık dönemimde sadece 2 kitap okumuşum. Ne kadar acı. Yani bence öyle. Kendimi toparlamak istedim ve önce asıl okumama nedenimi bulmak istedim. Kitabım yok desem olmaz. Çünkü odamdaki kütüphanemde alıp okumadığım neredeyse her türden kitabım var. Tekrar düşündüm neyim eksikti? Kendimce zamanım yok bahanesini uydurduğumu farkettim. İşe git, eve gel, yemek ye, dinlen, spora git, gel duş al, saçlarını kurut yat. Genelde döngüm bu şekilde olunca başka şeylere az zamanım kalıyor. Nereden kısarak zaman yaratabilirim kısmına odaklandım ben de. Spora gitmek benim için tutku ve motive kaynağı bunu kenara itemedim. O halde aralarda bir yerlerde aralık yaratmalıydım. Bunu da işe gidip-gelirken müzik dinleyerek geçirdiğim servis yolculuğumu değerlendirerek buldum. Yol yaklaşık 25 dakika sürüyor. Bindim, oturdum, selamlaştım, kuruldum, kitabımı açtım diyene kadar biraz zaman geçse de en azından bir kaç sayfa okuyabildim. Okumaya başlayınca yeniden şevk geldi. Öğle aralarında iş yerimde hoş karşılanmasa da masa altında yine bir kaç sayfa okumayı başarıyorum. 3 hafta içinde 3. kitabımı bitirince mutluluk saldı içimi iyice. Alınacak kitap listem arttı. Bu listeye ek bazı arkadaşlarım da bana hediye aldı iyice mutlu oldum.

Mutlu olmak bazen kolay oluyor.

İşin özü mutlu edecek şeyler yapalım, mutlu edecek şeyler okuyalım. Sevdiğimiz tarzı bulup bunu bilirsek gerisi çorap söküğü gibi gelecektir.


Sevgiyle Kalın..7 yorum:

 1. ay okursun yaaa nolcak gelir okuma dönemisiii :)

  YanıtlaSil
 2. Toplu taşımada hiç okuyamıyorum ben evde yayıla yayıla okurum hep :) Zaman sorunum hiç olmadı ancak isteksizlikle boğuşuyorum bazen. İşte reçeteyi bir şekilde yazacak insan kendi kendine :)

  YanıtlaSil
 3. Başlangıç noktası kök nedeni bulmak. Kök neden bulundu mu çözüm de kendiliğinden geliyor.Yarattığın farklılık için tebrikler..

  YanıtlaSil
 4. Kitap okumak için birada zorlamak lazım bence ilham değil ki bu geldi gelmedi :) takip etkinliğinden geliyorum.

  YanıtlaSil
 5. Kitap okumak iyi gelir..
  iyi okumalar şimdiden..

  YanıtlaSil
 6. Fantastic post, very nice :)

  Follow for follow?

  http://www.alexandarstanisavljevic.com/

  YanıtlaSil
 7. Bazen hunharca okuyasım olur bazen günlerce kitap kapağı açamam biraz da sanırım ruh durumuyla alakalı ve son söylediğini katılıyorum tarzını bulursan gerisi çorap söküğü :)

  YanıtlaSil