25 Kas 2016

RİMEL KARŞILAŞTIRMALARI


Merhaba;

Denediğim rimeller ile ilgili tek bir yazıda karşılaştırma yapmak istedim. En azından hepsini bir arada okuyup kendiniz için özelliklerini düşünebilirsiniz. Aralarında tekrar almak istediklerim de var, almak istemeyeceklerim de. Rimeli kendi ihtiyacınıza göre değerlendirmeniz daha iyi olur. Ben uzunluk ararken bir başkası siyahlık arayabilir. Ve fırça kullanımı da önemli bence. Ben plastik fırçalarla daha iyi anlaşıyorum fakat arkadaşım kıl fırçadan başkasını kullanmıyor.

Lafı kesiyorum yorumlarla sizi başbaşa bırakıyorum :)


1)LOREAL TELESCOPİK EXTRA BLACK MASKARA

Önceki yazılarımda da sık sık bahsetmiştim loreal ürünlerini sevdiğimi. Ama ilk defa bir ürününü bir daha kullanmakta çekinirim diyorum.


loreal telescopıc extra black mascara


*Loreal'in Telescopic Mascarasını Kadınlar Günü indiriminden yarı fiyatla aldım. Normal fiyatı sanırım 42 civarıydı.
*Fırçası kıl değil, plastik fırça. Fakat dikenleri sadece 4 sıra bu da sürerken arada kalan boşluğun kirpiklere kalıntı ve birleşme yapmasıyla sonlanıyor. Belki de ben fırçasına alışamadım.
*Gerçekten uzun yapıyor kirpikleri ve tam bir volume sağlamasa da siyah belirgin yapıyor.
*Çok zor çıkıyor kirpikten. Zor çıkması gün içinde akmaması adına çok iyi ama günlük makyaj için bu kadar uğraşmak bana biraz zor geldi.
*Formülü diğer rimellere göre biraz daha cıvık. Zamanla kıvamı oturdu ve biraz daha severek kullanmaya başladım.
*Fırçanın dikenlerinin kısa olması alt kirpiklere kolay sürülmesini ve bulaşmamasını sağlıyor.
*Kirpikleri yeterince iyi taradığını düşünmüyorum.

Hem sevdim hem sevmedim :) Kendimce kullanmak için bir yöntem buldum. Bu da genelde yaptığımız gibi başka bir rimelin fırçasını kullanmak.


2)LOREAL VOLUME MİLLİON LASHES EXTRA BLACK

Million Express mascaranın fırçası tam benim istediğim gibi. Plastik, Uzun kıllara sahip. Gerçekten topaklanma yapmadan kirpikleri tek tek ayırıyor. Siyahlaştırması da fena değil. Ben tek katta istediğim belirginliği yakalayamadığımdan 2 kat sürüyorum. Ama bence yeteri kadar kirpikleri uzatmıyor. Orta seviyede bırakıyor diyebilirim.


Yeterince kirpikler birbirinden ayrı durduğundan extra kirpik tarağı kullanmama gerek kalmıyor. Tek eksisi kıvırmıyor. En çok ihtiyacım olan şeylerden biri ne yazıkki bu rimelle ulaşamadığım bir şey. Gün için de dökülme yaşamadım. Kırmızı renkli olan Volume Million da dökülme yaşayanlar olmuş.  Kirpikleri kalıp gibi bırakmıyor. Yani kuruduktan sonra dokunduğumda taşlaşmış kirpiklerle karşılaşmıyorum. Tabii ki rimelden dolayı sertleşiyorlar fakat kalıp gibi değiller.
İndirim zamanı 28 TL gibi bir fiyata almıştım. Eminim daha fazla indirim de oluyordur. Tekrar alır mıyım? Evet, kesinlikle. Fırçasını, yapısını ve tek tek ayrılan kirpiklerimi sevdim.3)DEBORAH 24 ORE

Üst üste kullandığım nadir rimellerden. Kıl fırçaya sahib bu rimel kirpikleri çok güzel siyahlaştırıyor, belirgin yapıyor. Uzatma konusunda iyi değil. Fakat kirpikler gerçekten yoğun duruyor. Satış Danışmanı kirpikleri besliyor demişti. Gerçekten de kullandığım süre boyunca kirpiklerimde doğru düzgün dökülme olmadı. Sağlamlardı. Kaliteli bir rimel. Deborah'a yakışır nitelikte. Fiyatı biraz pahalı olduğundan indirim zamanına denk getirmenizi öneririm. Bendeki waterprofdu. Gün için de hiç dökülme yapmadı. Özel gün makyajlarımın baş tacıydı. Genelde iki kat sürmeye hiç gerek duymadım. Zaten siyah durduğu için kirpikler, kalıp gibi görünmesini istemedim.


Maalesef bu rimelimi bitirdiğim için resimi Hepsiburada.com dan alıntıladım4)MAYBELLİNE FALSİES VOLUME EXPRESS MASCARA

Kıl fırçası oldukça iyi ve ilk açtığınızda cıvık, bir iki haftaya katılaşan bir formülü var. Fırçasının yay şeklinde olması kirpikleri kıvırıyor hemde. Tabiki perma yaptırmışcasına bir kıvrıklık beklemek doğru olmaz fakat dümdüz belirgin olmayan kirpikler yerine güzel kavisli kirpikler yapıyor. Özenli uygulamada fırça güzel kirpik aralarına yerleşiyor. Bittiğinde atmamıştım, iyi ki atmamışım. Fırçasını telescopic mascarayı sürmek için kullandım ve çok rahat etmiştim. Fiyat konusunda üzmeyen, günlük kullanım için gayet uygun bir rimel. Akşamları çıkarırken de çok rahat çıkarılıyor.
5)MAYBELLINE ONE BY ONE VOLUME


Bu rimeli çeşitli yerlerde duyduğum övgülerden dolayı aldım. Yine indirime denk getirdim :) indirimsiz bir şey almak paramı sokağa atıyormuşum gibi hissettiriyor.Neyse çok uygun fiyata denk geldi aldım. Aslında elimde rimel olmasına rağmen dayanamadım ve açtım. Kıvamı tam yerinde bir rimel. Plastik fırçası var. Ağız kısmı o kadar dar ki rimeli iyice sıyırıyor o yuzden az geliyor rimel. Topaklanma yapmıyor. Tek tek güzel ayırıyor kirpikleri. Uzatma konusunda başarısız buldum ve de kirpiklerimi çok belirginleştirmedi. Akşamları çok rahat çıkartabiliyorum. Kirpiklerim gün için de kalıp gibi sert bir şekilde durmuyor. Yine bu rimel için günlük kullanıma uygun derim fakat ben bir kaç gün üst üste kullansam ertesi günler diğer rimellerimden kullanıyorum. Yani farkettim ki verdiği belirginlik ve uzunluk benim için yeterli değilmiş. Bir daha alır mıyım? Sanmıyorum.


6)ESSENCE EXTREME CRAZY VOLUME

İşte bu rimel başlarda hiç sevmeyip, bunu neden aldım dedirten; hatta 2-3 hafta kullanmayı bıraktığım, sonra tekrar denediğim ve oturan kıvamıyla bir daha vazgeçemediğim rimeller arasındadır.İlk açtığımda kıvamı cıvık geldi. Plastik ve incecik fırçasını hiç kullanamadım. Kirpiklerim yapıştı. Ara verdikten sonra gördüm ki kıvamı iyice yerine gelmiş. Kirpikleri muhteşem uzatıyor ve çok güzel kıvrıklaştırıyor. Bu rimeli kullandığımda ilk defa arkadaşlarımdan 'kirpik kıvırıcımı kullandın' sorularıyla karşılaştım. Bana göre tek eksiği yeterince belirginleştirmedi. Bir de bu özellikleriyle siyah kirpiklere kavuşmuş olsaydım asla elimden düşmezdi :) İndirim zamanı 10 tl'ye almıştım. O günden beri de bir türlü bulamıyorum Gratislerde. Sürekli tükenmiş oluyor. Yeter artık kızlar bana da yazık, bir tane de benim için bırakın :)


7)NEWMACY BLACK MASCARA

Bu firmayı daha önce tanımıyordum. Kendilerinin girişimiyle tanıştım ve birden fazla ürünüyle neredeyse hergün makyajımı yapıyorum. Tabiki burada konumuz rimeli.


Fırçası kıl yapılı. Biraz sık kılları olduğundan üstün körü sürmek yerine biraz özenle, fırçayı kirpiklere yerleştirerek sürmek daha iyi bir sonuç elde etmeye yarıyor. Hem de bu şekilde topaklanma yapmıyor. Verdiği siyahlık gayet güzel. Kirpikleri kıvırmıyor ne yazıkki. Uzatma konusunda da orta halli diyebilirim. Çok kısa bırakmıyor.


 Gün içinde hafif dökülmeler yapabiliyor. Bu özellikleriyle, bu rimelin günlük kullanıma uygun fakat özel günler için çok etkili olmayacağını söyleyebilirim. Akşam çıkartırken de gayet rahat silinebiliyor. Çabuk biten bir rimel değil. Kullanım süresi içerisinde bitirmeye çalışıyorum :)


Umarım kendiniz için karar verebilecek kadar önemli bilgileri yazabilmişimdir...


Sevgiyle kalın...
18 yorum:

 1. harika bir yazı olmuş, sevgiler...

  YanıtlaSil
 2. wow o rsimdeki tam takma kirpik etkisi yaratmış =) eline sağlık canım benim =) böyle karşılaştırma yazıları iyi oluyor =)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim :) Loreal'in en sevdiğim rimellerinden

   Sil
 3. Çok detaylı olmuş, ellerine sağlık. Essence maskarayı alt kirpiklerime kullanıyorum. Çok güzel duruyor. Deborah'ı da merak ettim, bakacağım indirimde :)

  YanıtlaSil
 4. Güzel karşılaştırma olmuş emeğine sağlık

  YanıtlaSil
 5. L'Oréal Volume Million severek kullandığım bir ürün olmuştu benimde ;)

  YanıtlaSil
 6. Emeğine sağlık notlara kaydedilecek faydalı bir yazı olmuş 😘

  YanıtlaSil
 7. çok güzel bir yazı olmuş ellerinize sağlık

  YanıtlaSil
 8. Falsiesi yeni bitirdim :)

  YanıtlaSil
 9. Böyle karşılaştırma yazıları oldukça faydalı oluyor özellikle benim gibi aradığı rimeli bulamayanlar için ilaç gibi bir liste :)) Emeğinize sağlık, loreal'in rimellerini denemeyi çok istiyorum umarım ben de memnun kalırım :)) Sevgiler...

  YanıtlaSil
 10. Okuruz.net ailesi yayin hayqtinizda basarilar diler. Bloglari deateklemeyi seviyoruz basarilar

  YanıtlaSil
 11. Amazing products, thanks for sharing dear
  Great blog! I'm following you! Follow back?***
  http://omundodajesse.blogspot.pt

  YanıtlaSil