28 Oca 2017

SİTİL / AYAKKABI BAKIMI

Dost başa, düşman ayağa mı bakardı?

Artık devir değişti. Herkes ayağa bakıyor, bu bir gerçek.

Her kız gibi ben de bir sürü ayakkabım olsun istiyorum :) Her kıyafetime zorluk çekmeden bir şeyler uydurmak güzel olur.

Tabii bir de o ayakkabıların bakımı var. Neyseki bizim evde abim o işlere bakıyor :)

Kendisi çok sever ayakkabılarına bakmaya. Hep temiz, hep parlak, hep yepyeni durur ayakkabıları. Arada da bizimkilere bakıyor sağolsun.

Her kaplamanın, kumaşın ayrı bir bakım aşaması, kullanıldığı farklı ürünler oluyor. Ev sitil markasının ayakkabı ürünleriyle dolu. Güvenerek kullanıyoruz.
Deri, süet, spor ayakkabı yani her tür için ayrı ayrı ürünleri mevcut. İster boya, ister bakım süngerleri, ister sıvı boya, isterseniz parlatıcılar her şey mevcut. Özellikle süet ayakkabıların bakımı biraz zor olduğundan onun ürünleri daha özenli kullanılıyor.


Süet ayakkabı bakımı için de bir kaç küçük bilgi vereyim.

*Öncelikle kullanmaya başlamadan önce leke oluşumunu ve su geçirmeyi önleyici spreyler var onlardan alıp kullanabilirsiniz.

*Malum süetler suya dayanıklı değil o yüzden yağmurlu günlerde giymeseniz daha iyi olur.Eğer giydiniz ve ayakkabınız ıslandıysa güneş görmeyen bir yerde kurumaya bırakın. Güneş rengini bozabilir. Dokusunun bozulmaması için de içerisine bir havlu ve ya gazete sıkıştırabilirsiniz. Şekli bozulmadan kurumuş olur.

*Her giyimden sonra süet fırçasıyla tarayabilirsiniz. Bu, ayakkabıyı hem tozlardan arındırır hem de daha ufak tüyleri kaldırarak daha canlı durur. Burada uymanız gereken şey ise fırçayı hep aynı yöne kullanmak olacak.

*Eğer leke olduysa ayakkabılarınız süet silgisi diye bir şey var onu lekeler üzerinde kullanabilirsiniz. Ben hiç kullanmadım onun yerine normal bir silgiyle sildiğim oldu (gülmeyin :) )Son olarak ise her ayakkabı için geçerli olan giyildiği günün ertesinde ayakkabıyı havalandırmaya bırakmak. Fazla ayakkabısı olmayanlar için bu madde biraz sorun olsa da, gerçekten önemli bir madde.

Sevgiyle kalın...

4 yorum:

 1. Burçak süet hakkında verdiğin bilgiler çok güzel. Ben de su geçirmez sprey sıkayım :) Ayakkabılar hep pırıl pırıl olmalı ben ayağa bakanlardanım :))))

  YanıtlaSil
 2. eline sağlık canım ayakkabılara o kadar para veriyoruz bakımını da yapmalıyız :)

  YanıtlaSil
 3. Ben hic dikkat etmem bakim yapmam cok savruk kullaniyorum galiba ama dikkat edeyim tesekkürler paylasimin icin :)

  YanıtlaSil
 4. Genelde ayakkabı bakımından erkekler sorumlu oluyor anlaşıldı:)
  Bizim evdede eşim bu konuda titizdir.Sitil gerçekten çok tercih edilen bir marka.Az önce bu postu görünce ayakkabı dolabina hemen bir göz attımda bir çok çeşiti zaten mevcutmuş bizdede:)

  YanıtlaSil