12 Mar 2018

ELMA KÖK HÜCRE KOLAJEN BİYOSELÜLOZ MASKE

Bakım; cinsiyet ayrılığı gözetmeden hepimizin kendimiz için yaptığı en güzel şeylerden biri. Bakım derken illa makyajı kastetmiyorum tabii ki.

Cildim o kadar hassas ki her istediğim nemlendiriciyi kullanamıyorum, her istediğim maskeyi, makyaj malzemesini, yağları kullanamıyorum. Normalde alınacak şeylerin tabii ki cilde uyumlu olmasına dikkat edilir fakat bu bende daha fazla önem arz ediyor. Zira bazen çok hafif diye düşündüğüm şeylerden bile yüzüm sivilcelenebiliyor.

Çok kassas ve karma bir cildim var. Özellikle T bölgem aşırı yağlı. Bunun için de kullandığım ürünlere ekstra önem veriyorum.

Bugün kullandığım farklı bir yüz maskesinden bahsetmek istedim. Elma kök hücreleri içeren bir kolajen maske.Bu içerik; cildi besleyerek hasarlı ve yıpranmış hücrelerin yeniden yapılandırılmasına, çizgi ve kırışıklıkların doldurulmasına, cilde yumuşaklık ve esneklik kazandırılmasına, uzun süren bir nemlendirme sağlanmasına yardımcı oluyor. Maskenin vaadleri içeriğindeki maddelere göre bu şekilde sıralanmış.

Bir maske tek seferlik kullanıldığında uzun süren bir etki beklemem ben. Ama yapacaklarının izini de göstermeye başlar.

Bu markanın daha önce bayağı ünlü olan Salyangoz özlü maskesini denemiştim vede gerçekten çok memnun kalmıştım. Buraya tıklayarak etkilerini yazımdan okuyabilirsiniz. En çok okunan yazılarım arasında yer alıyor ve tavsiye üzerine alıp kullananların hepsi çok memnun kaldı.

Bu maskeye gelecek olursak;

*Öncelikle banyodan sonra peeling yapılmış cildime uyguladım.
*Salyangoz özlü maske gibi bu maskeyi yaparken de lavabo başında olmakta fayda var. Çift taraflı koruyucu materyalleri çıkarıp yüzünüze yerleştiriyorsunuz.
*Maskenin açıkta kalan yerleri (göz ve dudak boşlukları) bayağı dar. Yani göz çevresine ve dudak çevresine de maskeyi yapmış oluyorsunuz.
*Ben maskede koku hissetmedim.
*Yüzümde 20 dakika beklettim ve  gerginlik, kızarıklık, kaşıntı olmadı.
*Kolayca çıkarıp attıktan sonra kalan solüsyonu yüzüme ve boynuma iyice yedirdim.
*Cildim bu solüsyonu hemen emdi. Kalıntı veya ıslaklık kalmadı.
*Maskenin temizlenme zahmeti de yok.
*Sabah kalktığımda da ilk işim cildimi kontrol etmek oldu. Aşırı nemli durmuyordu açıkcası. Ama kuru da değildi. Salyangoz özlü maskede cildimi daha nemli hissetmiştim.
*Burun çevremdeki geniş gözeneklerimi bu maskede diğerine göre daha sıkılışmış olduğunu farkettim. Düzenli kullanımda bence daha iyi bir etki gösterecektir.


!!Yukarıda yazanlar benim cilt tipimde meydana gelen etkiler ve benim gözlemlediklerim. Maske seçiminde cilt tipinizi dikkate almadan hareket etmeyin.


Markanın diğer maskelerini incelemek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.


Sevgiyle Kalın...


10 yorum:

 1. Bir arkadaşımın favori maskesi bu; resmen aşık! Ben de çok merak ediyorum ama galiba 30 TL gibi bir fiyatı olduğundan indirim bekliyorum :) sevgiler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet ne yazık ki fiyatı biraz pahalı. Sürekli kullanmak istendiğinde biraz sorun yaratabiliyor :)

   Sil
 2. Daha öncedeok metini duymuştum. Almanya yaşıyorum Acaba burda var mıdır.
  Faydalı bir yazı olmuş canım.
  Sevgiler 😍

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sitesine göz gezdirebilirsiniz aslında belki kargo yapabiliyorlardır :) Sevgiler..

   Sil
 3. Yorumların ardından benim de çok merak ettiğim bir ürün oldu şimdi. Başak'ın dediği gibi ben de indirimi bekleyeyim, sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Umarım kısa zamanda indirime girer. Ben de tekrar salyangoz özlü olandan almayı istiyorum.

   Sil
 4. ilk defa duydum bu markayı :) ama etkilerini merak ettim doğrusu.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Fiyatı çok pahalı olmasa aslında arada alıp kullanmaya devam etmek istiyorum.

   Sil
 5. Sanırım çizgilenme başlar başlamaz yapılınca uzun vadede iyi etkileri var. Biraz tuzlu olsa da indirimde deneyeceğim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Maalesef tek sıkıntı fiyat konusu. İndirimleri biraz sık yapılsa güzel olur.

   Sil